ארועי אוקטובר

באוקטובר 2010 חגגנו עשור לארועי אוקטובר 2000. עברתי על היסטוריית הפייסבוק שלי כדי לארגן סקירה קצרה של החודש החולף במטרה לענות על הקושיה: מה נשתנה אוקטובר הזה?

 • החודש נפתח בדו"ח בצלם לפיו נהרגו החל משנת 2000 1,083 ישראלים בידי פלסטינים לעומת 6,371 פלסטינים שנהרגו בידי ישראל, 1,317 מתוכם קטינים ושלפחות 2,996 מתוכם לא השתתפו בלחימה. ח"כ יריב לוין מהליכוד קרא לדו"ח "עוד מסמך בוגדני" ו"מגוחך" וטען שהוא "מסייע בפועל לארגוני הטרור" אבל לא התייחס לאמיתות נתוניו. ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי טען שכל ערבי מעצם גזעו הוא רוצח, כולל הקטינים ומחצית ההרוגים שלא השתתפו בלחימה, ולכן אין מה לקבול על מותם. הוא הוסיף עם זאת כי עובדת דיווחם של בצלם על כך משולה לשנאה עצמית ותעזור להשמדת מדינת ישראל. ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי הצהיר כי לא נהרגו מספיק פלסטינים וכי על כל הרוג יהודי יש לשפוך את דמם של 500 ערבים. לפי חישובי יוצא שהיה על ישראל להרוג 652,129 גברים נשים וטף פלסטינים נוספים בעשור האחרון, וכדאי לה לפעול במרץ כדי להדביק את החסך.
 • לוחם מג"ב שירה בפלסטיני: "זה לא היה בכוונה". בודאי ששת ילדיו של עז א-דין קוואזבה המנוח יתנחמו לשמוע זאת.
 • ח"כ זבולון אורלב בהצעת חוק לשנות את שמה הרשמי של מדינת ישראל. מעתה שמה בישראל יהיה: "מדינת ישראל – מדינת העם היהודי", למען יודגש בפני כל שאין מקום לגויים בה או בעולם הבא. מקורבים אמרו שמשרד הפנים מטפל בפניה לשנות את שמו של אורלב ל"זבולון אורלב – פאשיסט". הח"כ זוכה לפופולריות גם בחוגי שמאל: הנהו בהפגנה מטעם אגודת הסטודנטים של אוניב' תל אביב, לצד עמיתיו מהשמאל הלאומי.
 • לאחר שהפלסטינים התנו את המשך השיחות בחידוש ההקפאה, נוצר משבר קואליציוני קטן לאור התנגדותו של ליברמן. נתניהנונ התגבר על המשברון בקלות: הוא הסכים עם האמריקאים שההקפאה תחודש, והמשיך לאשר עשרות אלפי יחידות דיור חדשות, כמו שהיה למעשה לכל אורך ההקפאה הקודמת. נו, בישראל השרב הזה הוא חורף… כך נראית גם הקפאה.
 • "נסרב פקודה בגירוש העובדים הזרים"? פתאום גם העובדים הסוציאליים הבוגדניים תומכים בטרור הדמוגרפי. להעמיד לדין את ארגון העובדים הסוציאליים – גידול סרטני בלב האומה.
 • אם חשבתם שהתמונות והסרטונים שהעלו חיילים לאינטרנט משפילים את הכפותים והגופות ופושטים מהם כל צלם אנוש וכבוד אדם, רק תארו לכם באיזו מבוכה הם מעמידים את צה"ל המסכן. מזל שהתקשורת מזכירה לנו מיהו הקורבן האמיתי. צה"ל אזר תושיה, לאור המצב הקשה, והכריז שיעביר קורס הדרכה לחיילים עם המסר שכאשר מבצעים פשעי מלחמה, אסור להעלות אותם לאינטרנט.

מאחת ההפגנות

 • אזרחי מזרח ירושלים משלמים מיסים לישראל וארנונה א' לעיריית י-ם, אבל את השירותים הם נאלצים לקבל מהרשות הפלסטינית. שיטה טובה. מקווה שהחברה קדישא הפלסטינית גם תגרד מהכביש את שני הנערים בסילוואן.
 • דף הפייסבוק של הצהרת הנאמנות.
 • אם רציתם לדעת איך זה שצה"ל הוא הצבא הכי מוסרי בעולם, אפילו בנסיבות הקשות של מקומותינו, הרי זה כי מדובר בצבא של שעירים לעזאזל. אין על מי להדביק את פשעי המלחמה. כל אחד שה תמים שסתם מעלילים עליו. כל הכבוד לצה"ל.
 • חדשות טובות: אתם לא מוכרחים לאפשר לערבים לגור באיזור שלכם. האפרטהייד כבר כאן, נאה לכל דורש.
 • כהנא חי ונושם.
 • אפליה? בארץ הקודש? תתפלאו: כתב אישום נגד צעירים שירו בסטודנטים ערבים. למה לחיילים ולמתנחלים מותר לירות בחפים מפשע ולצעירים אסור??
מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s